lang-en info

معرفی 5 شاهکار معماری استثنایی توسط زاها حدید

معرفی 5 شاهکار معماری استثنایی توسط زاها حدید

شرکت معماری زاها حدید (Zaha Hadid Architects) یکی از استودیوهای معماری عالی معروف در سراسر جهان می باشد. این ویژگی منحصربفرد، به دلیل ظرافت و طراحی تکرار نشدنی این تیم می باشد. نام این شرکت مترادف با طراحی مدرن و مربوط به آینده است. تمامی این ساختمان ها شگفت انگیز و یا دارای طرح های عجیب می باشند. مجموعه زیر 5 مورد از بهترین و شگفت انگیزترین شاهکارهای معماری ساخته شده توسط شرکت معماری زاها حدید را بررسی می کند.
مرکز ورزشهای آبی لندن برای المپیک تابستانی 2012

این شاهکار معماری در لندن واقع شده است. این ورزشگاه در سال 2011 برای بازیهای المپیک تابستانی سال 2012 ساخته شده است که از آب در حال حرکت در ساختاری منحصر به فرد و تکرار نشدنی الهام گرفته است.

منبع: huftonandcrow.com
موزه حمل و نقل گلاسکو ریورساید (Glasgow Riverside)

این موزه بسیار زیبا در سال 2011 ساخته شده است، و در گلاسکو، انگلستان واقع شده است. نمای شیشه ای شفاف این ساختمان اجازه می دهد تا نور طبیعی وارد این ساختمان شود.

 موزه حمل و نقل گلاسکو ریورساید (Glasgow Riverside) موزه حمل و نقل گلاسکو ریورساید (Glasgow Riverside)

منبع: mcateerphoto.com

 موزه حمل و نقل گلاسکو ریورساید (Glasgow Riverside)

منبع: zaha-hadid.com
گالری مارپیچی Serpentine

این ساختمان بسیار جذاب در کنزینگتون باغ، لندن واقع شده است و از دو بخش، سقف موج دار با خطوط ناب و ساختار ظریف، اما قوی تشکیل شده است. این ساختمان زیبای معاصر دارای ساختار شگفت انگیزی می باشد.

منبع: lukehayes.com
ورزشگاه Al Wakrah برای جام جهانی 2022

با الهام از یک قایق ماهیگیری محلی، با خطوط کشیده و شبح منحنی، این ورزشگاه برای جام جهانی بعدی طراحی شده است. این طراحی هنوز به اتمام نرسیده است، اما وعده داده شده است تا طراحی مدرن، متمایز و منحصر به فردی توسط این استودیو انجام شود.

منبع: zaha-hadid.com
مرکز حیدر علی اف در باکو

مرکز حیدر علی اف که دارای مساحت 101،801 مترمربع می باشد، در باکو، جمهوری آذربایجان واقع شده است. ساختار این ساختمان بسیار چشم گیر می باشد و هدف از ساخت آن ایجاد مکانی برای برنامه های فرهنگی کشور می باشد.


نظر بدهید